Europa - Niemcy, Holandia, Norwegia...

Transport

Dowiedz się więcej o transporcie…

Transport do Norymbergi busem

Nie wszyscy z nas lubią odpoczywać nad morzem lub w górach. Często za kierunek wakacyjnej podróży wybieramy miasta z bogatą historią.
Zamiast leżenia na plaży i wspinania się na szczyty, preferujemy zwiedzanie miast. Koncentrujemy się przede wszystkim na lokalnych atrakcjach, ciekawych muzeach z wieloma ekspozycjami i miejscami, które zapisały się w historii. Jednym z miast, które warto odwiedzić jest Norymberga. Busy do Niemiec oferują także dojazdy do Norymbergi.

Część z nich jedzie nawet pod wskazany adres, co jest dużym udogodnieniem, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi lub mamy ze sobą bagaż. To rozwiązanie tańsze niż podróż samolotem i idealne dla osób bojących się latać. Busy wyposażone są w komfortowe w siedzenia, a klimatyzacja i ogrzewanie sprawiają, że mamy odpowiednie i dostosowane warunki.

Podróż mija nam szybciej dzięki wifi, ponieważ w każdej chwili możemy podłączyć się do sieci. Norymberga słynie przede wszystkim ze zamku oraz zabytkowego renesansowego ratusza. W mieście jest dużo kościołów, część z nich znana jest z gotyckich rzeźb. Funkcjonuje tu też kilka muzeów, a na szczególne uwzględnienie zasługuje Muzeum Zabawek, które doskonale nadaje się zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Popularnością cieszy się też Muzeum Transportu i Muzeum Narodowe, które słynne jest na cały świat. Wszystkie te miejsca odwiedzane są codziennie przez turystów.
Przewozy do Niemiec oferują także transport do takich miast jak Monachium czy Stuttgart. Dzięki bliskiemu położeniu do Norymbergi (około 150 km do każdego z nich), wielu turystów decyduje się zwiedzić te trzy miasta podczas jednego wyjazdu. Monachium, jak i Stuttgart również słyną z zabytków, znajdziemy tam wiele muzeów oraz miejsc historycznie ważnych, które warto odwiedzić. W Stuttgarcie popularnością cieszy się Muzeum Porsche, a Monachium słynie z Oktoberfestu i Bayernu Monachium. Przy okazji wyjazdu warto sprawdzić czy drużyna nie rozgrywa meczu na swoim stadionie, wtedy zobaczymy z bliska, jak gra Robert Lewandowski.

Praca w Niemczech oraz zarobki w euro coraz częściej zachęca młodych Polaków do wyjazdu za granicę. Dzięki dogodnym transportom, można w szybkim czasie podróżować między tymi dwoma krajami. Busy są tańszym rozwiązaniem, ale równie komfortowym jak linie lotnicze. Jedynym minusem jest czas dojazdu.